четвер, 30 липня 2009 р.

Лиса Гора

Лиса Гора - маленький замочок або оборонний двір у лісі біля Трускавця (межа Трускавця з Тустановичами). Відомо, що це місце, починаючи з кінця XVIII століття, територіально належало до Тустановичів.

На сьогодні зберігся земляний вал від цього замку (тому що цей об’єкт знаходиться в лісі).
Також можна побачити рештки заплилого рову.

Польський історик Чеслав Тульс на основі архівних документів описує цей оборонний двір наступним чином: "Двір мав три такі поверхові башти, тобто каплицю, світлицю з кімнатою, а також приміщення зі складом зброї. Правдоподібно, башти такого призначення пов’язані були з будинком двору в єдину цілість. Окремо стояла поверхова брама з покоєм і вгорі стрільниця".

Інший відомий історик-архівіст Антоній Прохаска подає документальні відомості, що цей замок збудували князі Остророги і датує його кінцем XVI – першою половиною XVII ст.

Дубина

Дубина - це колишня оборонна споруда стародавнього Трускавця, яка раніше називалась "Двір" або "Фільварок". Місце її - галявина, яка обсаджена старими дубами, між джерелом "Марія" і вулицею Суховоля. Споруда з трьох сторін оточена ровами,а тепер уже зарослими лісом і улюбленим місцем відпочинку курортників. З четвертої, напільної сторони (від вул. Суховоля) мусив бути розрівняний пізніше вал і рів. У кадастрових картах, схемах і планах, які належать до XVIII – першої половини XIX ст., що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України у Львові, цей мікротопонім позначений під назвою "Коточий замок". Річка, яка тече під містком у місці, що колись називалася "Під Матков Босков" (колись тут була скульптура Божої Матері), на старих картах позначено як Коточий потік. Цей потічок пізніше протікав поблизу джерела "Едуард" і був взятий у колектор. Тепер він проходить під цілою трускавецькою долиною і йде далі в напрямку Станилі, де уся ця каналізація впадає в річку Воротище, далі в Бистрицю і Дністер.


Дослідження місця показали, що "Коточий замок" був звичайним пізньофеодальним замочком чи просто оборонним двором пізнього середновіччя. Рештки фортифікаційних споруд Трускавця були знищені під час упорядкування парку і влаштуванні алей, які призначені для прогулянок курортників.

Як і в "Городищі", відповідь на цілий ряд здогадів можуть дати лише археологічні дослідження. Також на території цього замочка (оборонного двору) колись була церква або каплиця, тому що у верхній його частині до 1939 року було невеличке підвищення з хрестом. Такі хрести ставились переважно на тому місці, де був церковний вівтар.

Секрети джерела "Нафтуся"

Багато відпочиваючих у Трускавці не знають, що мінеральна вода "Нафтуся" у місто подається по трубопроводу. Саме ж джерело Нафтусі перебуває поблизу села Східниця і має назву "Андроповські джерела". Генсек, чиє ім'я носить місце, добре знав мінеральні води і часто заглядав в це місце, щоб лікувати нирки та печінку. тут є павільйончик, який побудований для глави держави, але зараз він закритий.

Але справжню воду "Нафтусю" можна набрати поруч у доісторичної залізної споруди.

Відомо, у Східниці ще є джерело мінеральної води "Боржомі" - кавказької води із присмаком нафти. Можна піднести сірник до струмливої води, як це демонструють місцеві жителі, пишаючись своєю по-справжньому "вогненною водою".

середа, 15 липня 2009 р.

Мінеральна вода "Юзя"

Для тих кому є протипоказаною вода "Нафтуся" лікарі рекомендують мінеральну воду "Юзя". Ця вода є справжнім джерелом краси, яка містить речовини гліцеринового походження.Як раз вміст цих речовин чудово оновлює шкіру, надаючи їй природного відтінку та особливої еластичності.

Що лікують в Трускавці

Трускавець відомий своїми цілющими мінеральними водами.
Тому лікарі ЗАТ "ТРУСКАВЕЦЬКУРОРТ" розробили і упровадили багато методик інтенсивної реабілітації за спеціальними програмами, які розрахованими на 12-14 днів:

омолоджування організму;
антистресова програма;
очищення організму;
лікування ожиріння;
лікування парадонтозу;
лікування остеохондрозу;
лікування хронічного простатиту;
лікування хронічного пієлонефриту;
лікування захворювань кишечника;
загальний діагностико-лікувальний огляд;
оздоровлення хворих з жовчнокам'яною хворобою;
лікування дискінезій жовчовивідних шляхів;
лікування виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки;
лікування хронічного холециститу;
лікування панкреатиту;
лікування хворих цукровим діабетом;
лікування сечокам'яної хвороби;
лікування хронічного аднекситу або хронічних запальних процесів жіночих статевих органів;
лікування безпліддя запального походження;
лікування ендометріозу;
лікування залишкових явищ після гінекологічних операцій;
лікування клімактеричного синдрому;
оздоровлення керівників, бізнесменів і держслужбовців;
оздоровлення водіїв;
оздоровлення працівників металургійної промисловості;
оздоровлення вчителів;
оздоровлення шахтарів.